Duben 2007

Příběh na pokračování-V rukou temných sil 1.díl

30. dubna 2007 v 14:55 | Nikitka |  Moje práce z Mafíka
Takže zde je můj příběh na pokračování s předstihem ještě dřív, než bude
uveřejněnýve školním časáku=) Pokud máte zájem hlasovat na stránkách
našeho školníhočasopisu(viz. oblíbené stránky) anebo přímo v naší škole
házejte do redakční schránky=)
Příběh na pokračování 3
V rukou temných sil
"Dala bych všechno za to, abych ho měla zase zpátky," posteskla si Suzi své kamarádce, které jediné se dokázala takhle svěřovat. "Já…jsem na dně, já ho stále miluju!" brečela do polštáře. "Ale, Suzi…je to přece děvkař, to víš. Nestojí ti za to, najdeš si lepšího…!"utěšovala ji její spřízněná duše, Clare, "poslyš, Suzi, věříš v Boha?" zeptala se jí. "V Boha?…nikdy jen nad jeho existencí moc nepřemýšlela…Podle mě tu je pro ty, kteří v něj věří a víru k životu potřebují…" Clare přikyvovala: "A nemyslíš, že kdybys zašla do kostela a trochu se pomodlila, že by to nepomohlo by ti, kdybys zašla do kostela a třeba se trochu pomodlila? Půjčím ti od babičky její staré modlitební knížky…" nabízela se ochotně. "Hele, Clare, vykašleme se na to, nikdo už Toma nezmění, ani nějaká podělaná modlitba!" Suzi švihla s plyšákem, kterého k sobě tiskla, na zem.
Druhý den se vydala Suzi do města s nápadem, že ji nákupy rozveselí. Je to už hodně dlouho, co se trápí a její myšlenky nejsou nejčistší. Už tolikrát měla v ruce žiletku a na předloktí pár jizev… Jak tak brouzdala ulicí, přemýšlela a závistivě sledovala šťastné páry držící se za ruce, vyrušilo ji zaznění zvonu. Lekla se, pohlédla nad sebe, kde jí kostelní věž prozrazovala přesně poledne. Vzpomněla si na Clařina slova, zaváhala, ale nakonec vešla do mosazných dveří kostela. Bylo to hodně dlouho, co navštívila naposledy kostel, a tak se rozhlížela kolem, jako by tam byla poprvé. Pomalu procházela uličkou mezi levicemi a představovala si, jak si ji tudy Tom odvádí k oltáři. Suzi se rozplakala, klekla na kolena a ronila jednu slzu za druhou. "Proč?" dívala se na na obraz boží rodičky a vzlykala, "Proč tohle muselo potkat zrovna mě? Nešťastná láska? Já udělám vše pro to, aby byl můj, Bože, jestli teda nějaký existuješ, tak mi pomoz! Pomozte mi někdo z těch svatých sakra!" upadala do beznaděje, hlavu měla u sepjatých rukou a plakala ještě víc. V tu chvíli za sebou uslyšela nějaké zvuky. Navzpřímila se a čekala, co se bude dít. Kroky za ní se přibližovali stále blíž. "Přijmi mou nabídku a pomoc." Promluvil hluboký mužský hlas. Suzi se otočila a spatřila za sebou vysokého muže. Měl na sobě černý plášť a černé vlasy asi po ramena mu splývaly s podlouhlým, hranatým obličejem. Bylo ticho. Suzi si jej prohlížela od hlavy k patě a nevěděla, co si má o muži myslet. "Staň se jednou z nás." Opět promluvil. "Jednou z vás?" pípla a utírala si slzy z tváře. "Ano, my nikdy netrpíme, my pouze sledujeme druhé, jak trpí." Suzi přešel pláč a bedlivě poslouchala toho muže. Vzbuzoval v ní důvěru. "Dnes večer…" začal domlouvat schůzku neznámý. "Tady v kostele?" skočila mu do řeči nedočkavá Suzi. Muž se však pohoršeně rozhlédl kolem: "Ne, v kostele ne," šeptl a navrhl jiné místo setkání. Suzi se otočila zpět k oltáři pro kabelku, ale když se podívala směrem k místu, kde stál muž, neviděla už nikoho. Chvíli ho ještě očima hledala, ale posléze odešla za Clare, povědět jí, že už brzy bude s jejím trápením konec…
"Jsi normální??? Přece nebudeš věřit nějakému chlapovi, který ti nabídne jen tak z ničeho nic pomoc?"rozčilovala se Clare. "Ne, to nepřipadá v úvahu, jestli se někam vydáš beze mě, zavolám tvojí mámě!" postavila se do dveří s rukama v kříž. Bylo tedy jasné, že Suzi nepůjde na schůzku sama.
Nastal večer a kamarádky se chystaly. "Suzi, já mám docela strach…Co když nás tam chce jen někdo znásilnit?" strachovala se Clare. "Ty myslíš vždy jen na to nejhorší, ten muž vypdal docela zajímavě…nemyslím, že jako se mi líbil, ale…byl takový zvláštní…A hlavně ochotný, nikdy mi nikdo nenabídl takovouhle pomoc…" Suzi se zahleděla a básnila o něm. "No tak přestaň, vždyť je to nějaký obyčejný chlap! Děsíš mě! Jsi jako vyměněná!" mírně se hádaly přítelkyně.
Tak kde je ten park, kam máme dojít?" zajímala se Clare. "Vůbec tenhle název neznám, co to jako má být? Nějaké krycí jméno snad?" stále byla spíše proti tam jít, nejraděj by to ještě otočila a vrátila se domů. "Clare, uklidni se, nebo s tebou nikam nejdu a volej si na mě klidně i policajty! Pomoc se přece neodmítá!" Došly do parku na konci města. Ani jedna lampa nesvítila, kolem byla velká tma. "Pane?" rozkřikla se Suzi, "jsem tu!" "Nekřič, milá, já to vím." Ozval se tichý hlas přímo vedle ní. Suzi i Clare hlasitě vyjekly leknutím. "A ne sama." Podotkl. Clare strachy ani nedýchala, muže neviděla, měl plášť stejné barvy, jako temná noc, která zahalovala park. "Nu tedy, půjdeme!" zavelel a ráznými kroky vykročil směrem po úzké cestičce, kde na jejím konci stála malinká budova. Muž pokynul směrem ke vchodu a dívky vešly. "A co se bude dít?" strach začala mít i Suzi. V místnosti, do které je navedl muž, stálo několik lidí, poněkud mladých a hezkých. Všichni zabaleni do stejného černého roucha. "Clare?" promluvil muž. "Jak znáte…" divila se Clare, kde došel na její jméno. "Clare,…a Suzi…Už vás nebaví váš život? Moc se trápíte?" zeptal se a postavil se za masivní stůl, před nímž stála obě děvčata. "Ano!" Řekla rozhodně Suzi, Clare váhala : "Ehm…no…mohlo by to být lepší…"pokusila se o úsměv, který stejně nebyl ve tmě znatelný. "Nabízím vám věčný život a štěstí a spravedlnost, žádné omezování! Užívejte si, je vám krásných sedmnáct let!" Suzi byla nadšená, Clare byla tak trochu nalomená… "Fajn, co pro to máme udělat?" Suzi bušilo srdce. Muž zvážněl, podal oběma dívkám napít ze zlatého poháru. Clare i Suzi vykřikly, na ruce je něco zaštípalo, jako by se poranily o něco ostrého. Jenomže ve tmě nebylo nic vidět. Muž se přesunul k dřevěným dveřím vedle a otevřel je dokořán. Děvčatům do očí padl záblesk, i když ve vedlejší místnosti svítily pouze dlouhé svíce. Mladí lidé, kteří stáli celou dobu za nimi jako nějací stráže, postoupili vedle, a tak je Clare se Suzi následovaly.
Clare se zděsila. Nemohla uvěřit, co vidí. Na zdi tmavé místnosti pentagram, pod ním lože pokryto černou plachtou, na zemi zaschlá krev. "Vítejte mezi námi!" začal se muž smát až strašlivým smíchem! Clare přistoupila se svíci a pohlédla na své předloktí. Podívala se na Suzi, která právě sledovala stejné místo svého těla, na kterém se třpytil krvavý, hluboko vyrytý Obrácený kříž!!!
Že obrácený kříž symbolizuje satanismus už víte z rubriky Tajemno. Jak se zachová Clare a Suzi? Co na ně šije muž, který nabídl pomoc? A stojí tenhle risk vůbec za to, aby Suzi získala svou lásku, milovaného Toma? O tom všem můžete rozhodout právě vy, čtenáři, když napíšete na malý lísteček písmeno jedné z možností a podepsaný pod heslem "příběh na pokračování" jej hodíte do redakční schránky Mafíka. Anebo hlasujte přímo přes naše webové stránky!
a)Clare se podaří utéci a Suzi tak zůstane v nebezpečí sama
b)Obě děvčata uprchnou ze spolku Satanistů, avšak temné síly je budou pronásledovat
c)Jedna z děvčat se přidá do společenství Satanistů

Foto

29. dubna 2007 v 16:28 | Nikitka |  Carlos Santana

Deborah Santana

29. dubna 2007 v 15:14 | Nikitka |  Carlos Santana
Manželka Carlose Santana Deborah Santana:
(1977)

Carlos Santana-The calling

29. dubna 2007 v 15:00 | Nikitka
Carlos Santana-the colling
Sine the moment I spotted you
Like walking round with little wings on my shoes
My stomach's filled with the butterflies... and it's alright
Bouncing round from cloud to cloud
I got the feeling like I'm never going to come down
If I said I didn't like it then you know I'd lied

[Pre-Chorus:]
Every time I try to talk to you
I get tongue-tied
Seems like everything I say to you
Comes out wrong and never comes out right

[Chorus:]
So I'll say 'why don't you and I get together and take on the world
and be together forever
Heads we will and tails we'll try again
So I say why don't you and I hold each other and fly to the moon
and straight on to heaven
Cause without you they're never going to let me in
And slowly I begin to realize this is never going to end
Right about the same you walk by
And I say 'Oh here we go again'

When's this ever going to break?
I think I've handled more than any man can take
I'm like a love-sick puppy chasing you around
And it's alright
Bouncing round from cloud to cloud
I got the feeling like I'm never going to come down
If said I didn't like it then you know I'd lied

[Pre Chorus - repeat]

[Chorus - repeat]

Carlos Santana-Primavera

29. dubna 2007 v 14:59 | Nikitka
Lluvia de sol
Como Una Bendicion
La vida renace con su luz
La primavera ya llego

Todo es asi
Regreso a la raiz
Tiempo de inquieta juventud
En primavera ya
Carlos Santana-Primavera
La tierra negra se vuelve verde
Y las montanas y el desierto
Un bello jardin

Como la semilla
Lleva nueva vida
Hay en esta primavera una nueva era

En el aire de este nuevo universo
Hoy se respira libertad
En primavera ya

La tierra negra se vuelve verde
Y las montanas y el desierto
Un bello jardin

Como la semilla
Leeva nueva vida
Hay en esta primavera una nueva era

Carlos Santana-Day of celebration

29. dubna 2007 v 14:57 | Nikitka
Carlos Santana-Day of celabration
Freedom, freedom
Get up stand up, let's celebrate
Freedom, talking about freedom
This is the time for redemption
Freedom, don't you want freedom for everybody
This is the time for liberation
Freedom, don't you want freedom for your children
This is the day of celebration
Let's celebrate, I said let's celebrate, we're gonna celebrate, celebrate, oh yeah
Do You Like The Way
Lauryn Hill
Versions
Watch the master plan, the pastures span
Through the streets, move the sheep
Flipped the beat, like the shepherd
It's a new day, my crew stay forever striving
Give thanks cause we alive, and been through the gutter
Now we see the horizon
It's clear to me now
Used to be confused, took a lot of years to see how
Now, we moving planets
Take the average mind and expand it
You take for granted like we're always gonna be disadvantaged
But soon come, it soon come, ya soon done
Ya start run, you stumble, we catch one
In the rhythm, Santana lick the guits with precision
Not accidental, intentional conscious decision
To Zion, we're marching through with African Mayans
Conquering Babylon with the heart of a lion
And the walls of Jericho come a-tumbling down
Tell me, how long has it been
Is everything, everything alright my friend
You see, time is passing, people asking how come none of this ain't lasting
Money will make people deal like they don't even have to feel
But no, it ain't real, it ain't real
Oh, do you like the way that it's going down
Do you like the way that it's going down
Ooh, do you like the way
How long, how long will we wait, to sit down and communicate
See, everything is relative, if you want to get then give
Can't we all just build and live,can't we, can't we?
Do you like the way that it's going down
Do you like the way that it's going down
Do you like the way that it's going down
Do you like the way that it's going down

Carlos Santana-Wishing i was

29. dubna 2007 v 14:54 | Nikitka
Carlos Santana-Wishing it was
Beauty and grace is what touches me most
Good time can put me in fear
Always feel safe when things are bad
So I cannot let you come near
It seems that I thrive on the dark side of things
I always feel alive when the death bell rings
Now you have come and bring out the tears in me
Pain never makes me cry, but happiness does
It's so strange to watch my life go by
Wishing it was
Wishing it was more like a fantasy
Where everyone surprises me
Wishing it was
This feeling won't last cause I cannot survive
I tell you I've been here before
When it's movin this fast
It's a matter of time
One of us walks out that door
It seems that I thrive on the dark side of things
I always feel alive when the death bell rings
Now you come and you bring out the tears in me
Give this some thought
And I'm sure you will know
This is the way it must be
Emotions will rise, emotions will flow
You bring out the tears in me
It's so strange to watch your life walk and where everyday
I've been burning the candle at both ends
And lied the truth I can't pretend
This is why I will not stay baby
Just like that I'm on my way

Carlos Santana-Cotazon Espinado

29. dubna 2007 v 14:53 | Nikitka
Carlos Santana-Corazon Espinado
Esa mujer me esta matando
Me a espinado el corazon
Por mas que trato de olvidarla

Mi alma no da razon
Mi corazon aplastado
Herido y abandonado
Aber aber tu sabes dime mi amor por favor
Que dolor nos quedo

Chorus:
Ah ah ah corazon espinado
Ah ah ah como me duele el amor

Como duele como duele el corazon
Cuando nostiene entregados
Pero no olvides mujer que algun dia diras
Hay ya yay como me duele el amor

Como me duele el olvido
Como duele el corazon
Como me duele estar vivo
Sin tenerte aun lado amor

Corazon espinado

Carlos Santana-Do you like the way

29. dubna 2007 v 14:50 | Nikitka

(Lauryn's rap)
Watch the master plan, the pastures span
Through the streets, move the sheep
Flipped the beat, like the shepherd
It's a new day, my crew stay forever striving
Give thanks cause we alive, and been through the gutter
Now we see the horizon
It's clear to me now
Used to be confused, took a lot of years to see how
Now, we moving planets
Take the average mind and expand it
You take for granted like we're always gonna be disadvantaged
But soon come, it soon come, ya soon done
Ya start run, you stumble, we catch one
In the rhythm, Santana lick the guits with precision
Not accidental, intentional conscious decision
To Zion, we're marching through with African Mayans
Conquering Babylon with the heart of a lion
And the walls of Jericho come a-tumbling down

Tell me, how long has it been
Is everything, everything alright my friend

You see, time is passing, people asking how come none of this ain't lasting
Money will make people deal like they don't even have to feel
But no, it ain't real, it ain't real

Oh, do you like the way that it's going down
Do you like the way that it's going down
Ooh, do you like the way

How long, how long will we wait, to sit down and communicate
See, everything is relative, if you want to get then give
Can't we all just build and live,can't we, can't we?

Do you like the way that it's going down
Do you like the way that it's going down
Do you like the way that it's going down
Do you like the way that it's going down

Carlos Santana-Africa Mamba

29. dubna 2007 v 14:48 | Nikitka
Carlos Santana-Africa Mamba
Ella baila la portugueza

Estoy llamando a todas las morenas
Y las llamada la viene da la luz
Con calma se baila esta danza
Y con amor canto yo esta cancion
Africa bamba ase a un lado a la tristeza
Y otra mas dulce no la podras encontrar

Oye eso te va sentir feliz
Ella, ella, baila portuguesa
Africa yo te estoy llamando a ti
Oye Puerto Rico adonde estas
Levanta las manos Colombia
Oye donde estas Peruanos
Venezuela yo te quiero
China, China yo te quiero tambien
Japon, Japon, Japon que rico Japon
Japon baila con Santana
No se olviden Mexico, Mexico, mi Mexico
Mi Mexico

Carlos Santana-Love of my life

29. dubna 2007 v 14:47 | Nikitka
Carlos Santana-Love of my life
Where you are, that's where I wanna be
And through your eyes, all the things I wanna see
And in the night, you are my dream
You're everything to me

Chorus:
You're the love of my life
And the breath in my prayers
Take my hand, lead me there

I can't forget the taste of your mouth
From your lips the heavens pour out
I can't forget when we are one
With you alone I am free

Bridge:
Everyday, every night, you alone
You're the love of my life
Everyday, every night, you alone,
You're the love of my life

Outro:
We go dancing in the moonlight
With the starlight in your eyes
We go dancing till the sunrise
You and me we're gonna dance, dance, dance

Carlos Santana-Yaleo

29. dubna 2007 v 14:45 | Nikitka
Carlos Santana-Yaleo
Yo la vi cantando en Paris
Ella quiso estar junto de mi
Yo me sorprendi
Quando dijo Yaleo
Vamos caminando el ise
Tomando vino y partiendo pan
Ella dijo dame, dame ya
Yaleo Yaleo
Yaleo Yaleo
Yaleo Yaleo
Tika n'gai wa yo
Simba n'gai wa yo yaya
Si to pudieras, decirme a mi
Yo no lo creo, lo que pasa aqui
Ella es mia, y me da su amor
Ahora tengo ninos que dicen Yaleo

Calos Santana-Migra

29. dubna 2007 v 14:42 | Nikitka
Carlos Santana-Migra
Migra Migra pinche Migra dejame en pas
Migra Migra pinche Migra dejame en pas

Malicia veo en tus ojos desprecio en tu corazon
Malicia veo en tus ojos desprecio en tu corazon

Es hora de reconocer que todos somas una voz
Abrasa el concepto venimos de la misma voz

Me necesitas tu a me mas y mas que yo a ti
Me necesitas tu a me mas y mas que yo a ti
Me necesitas tu a me mas y mas que yo a ti
Me necesitas tu a me mas y mas que yo a ti

People people let's start together let's do it right
People people let's love one another I know we know how

Me necesitas tu a mi mas y mas que yo a ti
Me necesitas tu a mi mas y mas que yo a ti
Me necesitas tu a mi mas y mas que yo a ti
Me necesitas tu a mi mas y mas que yo a ti

Migra Migra pinche Migra dejame en pas

People people let's love one another I know we know how

Carlos Santana-smooth

29. dubna 2007 v 14:40 | Nikitka
Carlos Santana-Smooth
Man it's a hot one
Like seven inches from the midday sun
I hear you whisper & the words melt everyone
But you stay so cool
My mu-equita, my Spanish harlem mona lisa
Your my reason for reason
The step in my groove

BRIDGE:
And if you say this life ain't good enough
I would give my world to lift you up
I could change my life to better suit your mood
Cause you're so smooth

CHORUS:
And just like the ocean under the moon
Well that's the same emotion that I get from you
You got the kind of lovin that can be so smooth
Gimme your heart, make it real
Or else forget about it

I'll tell you one thing
If you would leave it would be a crying shame
In every breath and every word I hear your name calling me out
Out from the barrio, you hear my rhythm from your radio
You feel the turning of the world so soft and slow
Turning you round and round

Carlos Santana-Put your lights on

29. dubna 2007 v 14:38 | Nikitka
Carlos Santana-Put your lights on
Hey now, all you sinners
Put your lights on, put your lights on
Hey now, all you lovers
Put your lights on, put your lights on
Hey now, all you killers
Put your lights on, put your lights on
Hey now, all you children
Leave your lights on, you better leave your lights on
Cause there's a monster living under my bed
Whispering in my ear
There's an angel, with a hand on my head
She say I've got nothing to fear
There's a darkness living deep in my soul
I still got a purpose to serve
So let your light shine, deep into my home
God, don't let me lose my nerve
Lose my nerve
Hey now, hey now, hey now, hey now
Wo oh hey now, hey now, hey now, hey now
Hey now, all you sinners
Put your lights on, put your lights on
Hey now, all you children
Leave your lights on, you better leave your lights on
Because there's a monster living under my bed
Whispering in my ear
There's an angel, with a hand on my head
She say's I've got nothing to fear
Ohhh la la hey la la
We all shine like stars
Ohhh la la hey la la
We all shine like stars
Then we fade away

Carlos Santana-Maria Maria

29. dubna 2007 v 14:36 | Nikitka
Carlos Santana-Maria Maria
Ho Maria Maria
She reminds me of a west side story
Growing up in Spanish Harlem
She's living the life just like a movie star

Ho Maria Maria
She fell in love in East L.A.
To the sounds of the guitar, yeah, yeah
Played by Carlos Santana

Stop the looting, stop the shooting
Pick pocking on the corner
See as the rich is getting richer
The poor is getting poorer

Se mira Maria on the corner
Thinking of ways to make it better
In my mailbox there's an eviction letter
Somebody just said see you later

Ahora vengo mama chola mama chola
Ahora vengo mama chola

Ahora vengo mama chola mama chola
Ahora vengo mama chola

I said a la favella los colores
The streets are getting hotter
There is no water to put out the fire
Mi canto la esperanza

Se mira Maria on the corner
Thinking of ways to make it better
Then I looked up in the sky
Hoping of days of paradise

Ahora vengo mama chola mama chola
Ahora vengo mama chola

Maria you know you're my lover
When the wind blows I can feel you
Through the weather and even when we're apart
It feels like we're together

Něco o Carlosovi=)

29. dubna 2007 v 14:33 | Nikitka |  Carlos Santana
Carlos Santana
Carlos Santana, celým jménem Carlos Augusto Alves Santana, známý však jednoduše jako Santana. Narozen 20.7.1947 v Autlantu v Mexiku. je hudebníkem, kytaristou a zpěvákem, který rozhodujícím způsobem ovlivnil rockovou hudbu svým svérázným stylem. Je pokládán za jednoho z nejlepších kytaristů světa.
Carlosovi začátky
Santana se proslavil koncem 60. let 20. století spolu se svou skupinou Santana Blues Band (též často zkráceně jen Santana), kdy prorazili novým stylem, skládajícím se z prvků salsy, rocku, blues a jazzu. Nápadné byly jeho čisté kytarové kompozice, kontrastující s doprovodem latinskoamerických instrumentů jako timbales a congas. Santana u své fúze rocku s latinskoamerickou (a částečně africkou) hudbou zůstává, stává se jeho prvním představitelem a zakládá dodnes známý latin rock nebo latinský rock.
Santana si udělal jméno v hudebním světě nejen jako virtuozní kytarista, spolu se svou skupinou ovlivnil i mnoho dalších hudebníků v pozdějších letech. Koncem 90. let se mu podařil comeback, koncertní turné pořádá dodnes. Odhaduje se, že celosvětově prodal kolem 80 milionů alb.
Hudební kariéra
Carlos Santana v Barceloně 2003
Carlos Santana v Barceloně 2003
Již jako pětiletý přichází do styku s hudbou - jeho otec, sám hudebník, ho učí hrát na housle. Santana se však brzo zajímá o hru na kytaru a orientuje se zprvu na hudebníky jako B. B. King, John Lee Hooker a T. Bone Walker. Po přistěhování do San Franciska zakládá roku 1966 skupinu, ke které patří Tom Frazier (kytara), Mike Carabello (percussion), Rod Harper (bicí), Gus Rodriguez (basová kytara) a Gregg Rolie (varhany a zpěv), která vstupuje ve známost jako The Santana Blues Band.
Skupiny si brzy všiml promotér Bill Graham, který jim roku 1968 umožňuje debut ve velice známé a legendární síni Fillmore v San Francisku. Významný pro jeho kariéru je rok 1969: v srpnu vystupuje na festivalu ve Woodstocku a slaví tam úspěchy (legendární je jeho jedenáctiminutová instrumentální skladba Soul Sacrifice), v téže době pak vydává své první album Santana, která dva celé roky patří mezi pět nejprodávanějších desek (prodej: přes 2 miliony alb).
Jeho další album Abraxas z počátku 70. let obsahuje mimo jiné i několik klasiků jako je Samba Pa Ti, Oye Como Va a Black Magic Woman, jeho prodej dosahuje čtyř milionů kusů. Následují koncerty a alba, krátkodobě se Santana se svou skupinou rozchází (a 1972 opět spojuje), vystupuje společně s Buddy Milesem; téhož roku vychází čtvrté album, Caravanserai, kde je znatelná tendence k jazzu, a získává cenu platinového alba. Během 70. a 80. let násldují další úspěchy, v 90. letech se Santanova kariéra zdá být u konce.
Roku 1999 se však Santanovi podařil jeden z nejvýznamnějších comebacků hudebních dějin: jeho album Supernatural slaví úspěch na celém světě, při udělování ceny Grammy roku 2000 zaznamenává s celkem devíti vyznamenáními nový rekord (mimo jiné Album roku, Píseň roku). Později získává další ceny. Song Smooth, který nazpíval společně s Robem Thomasem se stal jedním z nejúspěšnějších v historii pop music.
Nejnovější turné, které Santana podniká, se jmenuje (podle jeho posledního alba) All That I Am Tour 2006; převážná většina koncertů se koná v Evropě a zejména v Německu. Na všech celkem 24 vystoupeních má jako tzv. opening band (tedy skupina, která vystupuje před hlavním koncertem) hrát Salvador Santana Band, kterou vede syn Carlose Santany Salvador Santana.
Současné složení Santana Blues Band:
  • Carlos Santana - kytara, zpěv
  • Chester Thompson - keyboards
  • Benny Rietveld - basová kytara
  • Dennis Chambers - bicí
  • Andy Vargas - zpěv
  • Karl Perazzo - timbales, percussion
  • Raul Rekow - congas, percussion
  • Bill Ortiz - trumpeta
Santana: sólo, se skupinou, s hosty
Santana byl jako hudebník velkým individualistou a v mnoha obdobích vystupoval také sám. Pokud vystupoval se svou skupinou Santana Blues Band, hrál jednoznačně vedoucí roli, což se odráží i ve skutečnosti, že složení skupiny se často a radikálně měnilo.
Mnoho koncertů (a také studiových nahrávek) uskutečnil Santana ve spolupráci s jinými hudebníky, mezi které patří mimo jiné Herbie Hancock, Buddy Miles, Eric Clapton, The Fabulous Thunderbirds a mnoho dalších.
Santana soukromě
Carlos Santana a jeho žena Deborah se již dlouhou dobu angažují v různých dobročinných projektech v sociální oblasti. K takovým akcím patří např. koncerty ve prospěch různých událostí jako Blues for Salvador, San Francisco Earthquake Relief, Tijuana Orphans, Rights of Indigenous Peoples, podpora výuky ve spolupráci s Hispanic Media & Education Group; roku 1998 zakládá se svou ženou nadaci Milagro Foundation se stejným účelem. Roku 2003 věnoval Santana výtěžek svého turné Shaman tour (přibližně 2,5 až 3 miliony dolarů) boji proti AIDS.

Hra-tučňáčci

27. dubna 2007 v 11:58 | Nikitka |  Top topic
Jednu tučňáčkovou hru máte možnost zahrát si TADY.

Zahrajte si kuličky podle nové verze!

26. dubna 2007 v 13:52 | Nikitka |  Top topic
Řekne-li se kuličky, představíte si důlek v zemi, že? Já vás ale vyvedu z omylu a ukážu
způsob, jak si kuličky zahrajete lehko doma bez toho, aniž byste museli rýt do země=)
Jestli hrajete sami nebo vás hraje pět je úpůně jedno, nejdůležitější je pouze, aby
měl každý stejný počet kuliček. Pravidla jsou jednoduchá=)

Okolamy-oční klamy=D

22. dubna 2007 v 17:20 | Nikitka
A přece se točí!
Mám jich víc, ale bohužel jsou v příliš velkém formátu...