Listopad 2009

Keep in head !

23. listopadu 2009 v 15:49 | Nikitka |  Odkazy a jiné vychytávky z netu
Aneb jak jsem objevila revoluční způsob učení se jazyka :)
Stačí kliknout na www.keepinhead.com, zaregistrovat se a naskytne se vám možnost zdokonalovat se a prohlubovat slovní zásobu ve velké škále cizích jazyků. Libovolně a zdarma si stahujete tématické okruhy, které byste se rádi naučili. Počítač se je s vámi potom učí a chytře předkládá zejména ty, které si pamatujete nejméně.

Jednoduché, praktické a rychlé (pro fanšmejkry také možno stáhnout aplikaci do mobilu) .

Doporučuji ! :)

Jak okouzlující je moment překvapení

16. listopadu 2009 v 16:11 | Nikitka |  About my life
Dnešní den není vůbec špatný, spíše trochu ospalý a únavný. Možná nějaké spánkové deficity z víkendu, možná neschopnost se opět a znovu přizpůsobit tvrdým podmínkám pracovního týdne. Možná nás, kteří jsme dnes museli do školy, tíží z povinné školní docházky pocit křivdy-proč ostatní studenti mohli dnes důstat doma?

I přesto všechno se to docela dalo. Jen jsem v důsledku své akutní lennosti přeložila většinou tradiční pondělní posilovnu na dobu neurčitou :)

Před chvílí jsem si uvědomila, že jsem již pěkně dlouho nezažila pocit překvapení. Takový ten opravdový, stoprocentní. Ne když se domluvíte s maminkou na Vánoce, že byste chtěli pod stromečkem najít svetr, a potom je překvapením, jaké asi bude barvy.. Mám na mysli takový, kdy netušíte absolutně nic. A to je potom radosti :) (V případě, je-li pozitivní, of course;) )

Brno, můj malý velký svět

15. listopadu 2009 v 22:19 | Nikitka |  Co na srdci, to na blogu...
Prý čokoláda dodává energii. Tak jsem tedy právě do sebe půlku nacpala. Po cestě na maškarní bál si koupím ještě semtex a budu doufat, že na dnešní pyžamové párty neusnu. Když tedy budou mít všichni kolem ty polštářky a spací oděvy.. :)


Jsem unavená, protože jsem po akci. Byla dobrá, veselá, tak akorát, a všem zúčastněným sedla. A byla v Brně. Nenaspala jsem toho moc. Po třech a půl hodinách spánku jsem již kroužila bytem, kde panovalo hrobové ticho, občas nějaký ten chrapot či převalení se na posteli. Zatímco já jsem stála v pyžamu a zimním kabátě(poněkud kontrastní kombinace oděvu) na balkoně a nasávala mlhavou vůni Brněnského dvora docela sympatických paneláků a vzhlížela kdesi do dálky a pokoušela se zorientovat :) ZDE Chci říct-Brno mám ráda.

(Mírně neaktuální-článek rozepsán včera v sedm hodin večer, kdy nastal čas odebrat se na maškarák a oslavit Den studenstva. Bohužel jsem byla teprve u druhého odstavce, který v sobě nesl pouze popis brněnské akce. V tuto chvíli mám již i maškarní za sebou:) )

Melancholické ráno..

15. listopadu 2009 v 9:52 | Nikitka |  (c)foto
..v Brně :)


Jeden běžný den jednoho úplně normálního kočkana

8. listopadu 2009 v 21:12 | Nikitka |  (c)foto
Aneb Šelmič fousek, můj objekt, je opět tady :) Jeho fotogeničnost se vážně nezapře :)Kurva, to se nedá pít!

2. listopadu 2009 v 15:59 | Nikitka |  Co na srdci, to na blogu...
Pomyslela jsem si, když jsem usrkla doušek z mého kokosového nápoje, jehož jméno jsem se při kupování ani neodvážila vyslovit :)


Vidím roztěkaného muže ve středních letech, zmatkářského, ale nadějného podnikatele, jenž se snaží na trhnu prosadit nápojem, který doslova pohladí chuťové buňky každého žiznivce, jemu samotnému přitom naplní kapsu a udělá dobré jméno. Vysokému muži astenického typu s pár prořídlými vlasy na hlavě se kouří z hlavy a na čele naskakuje vráska, jak usilovně přemýšlí. Občas si do svého nepříliš reprezentativného saka utře brýle, nasadí zpět na špičku dlouhého a ostře natvarovaného nosu a ponoří se zpět do nepřehledné změti chemických vzorců a rovnic, ve kterých se pomalu, ale jistě rodí nové myšlenky a chutě. Občas se přistihne s blaženým úsměvem na rtech a očima slastně přivřenýma nad tou přespříliš idealistickou idejou o slávě. Vidí billboardy, na nichž tradiční červenou barvu a láhev CocaColy nahradí jeho vlastní jméno spolu se sympatickou limonádou. Nebude existovat krámek, ve kterém by se tento nápoj neprodával.
Z růžového a nereálného sna ho vyruší rána.