Duben 2010

Několik důvodů, proč je dobré chodit fotit s fotografy

26. dubna 2010 v 20:34 | Nikitka |  (c)foto
1-Nestojí nervózně opodál a nepoklepávají netrpělivě nohou, když se zastavíte každou chvíli u něčeho, co prostě musíte vyfotit.

2-Máte společné téma, o kterém se můžete bavit pořád dokola, i kdyby ostatní témata už byla vypotřebována.

3-Kromě toho, že jsou na fotkách všichni okolo, jste na nějaké občas také vy.

A já byla před několika týdny(kdy všechno bylo bohužel ještě hnusně šedé a hnědé) s jedním akčním a tahle fotka mě vždy rozesměje :))
(c) crimson-moon.blog.cz

Jak jsem se měla v Africe

22. dubna 2010 v 18:16 | Nikitka |  Top topic
Aneb Bílá masajka by Corinne Hofmann

Většina z nás jistě někdy zaslechla o příběhu dámy, která se rozhodla opustit svůj pohodlný evropský život kvůli lásce k africkému Masaji, se kterým žila několik let v podmínkách, které ji málem připravily o život.
Neodolala jsem, když jsem uviděla speciální vydání všech tří bestsellerů, protože mě tento skutečný příběh opravdu zajímal. Poté, co jsem je doslova zhltala, můžu říci, že jsem rozhodně neudělala chybu a doporučuji!
Bílá masajka
Tehdy šestadvacetiletá Corinne odlétá se svým přítelem Marcem na exotickou dovolenou do africké Keni.
"Hned po příletu nás na letišti v Mombase ovanul nádherný tropický vzduch a já už teď začínám tušit, že tohle je moje země, tady se budu cítit dobře."
Mladá pohledná Švýcarka s rozjetou kariérou doma však netuší, jak jí tahle dovolená změní život. "Konečně jsme se dostali na palubu i my a vtom se stalo něco nepochopitelného. Marco do mě šťouchnul: ´Corinno, podívej se tamhle, to je Masaj!´ Vtom jako by mě zasáhl blesk."

Mého srdce motivace

14. dubna 2010 v 18:55 | Nikitka |  (c)foto
Poslední měsíc(možná i víc) mi trochu časově nepřál, a tak jsem neměla tolik toho času vysedávat u PÍSÍ a informovat vás o novinkách či psát jiné filozofické úvahy, které jsou v mé hlavě neustále na pochodu.. :)

Nebýt mého pracovního nasazení, nečetli byste ani to minimum článků, k jejichž napsání mě donutilo právě pracovní prostředí. A kdyby nebylo mé touhy po novém fotoaparátu, zas tak bych to s tou prací nepřeháněla. :)
Když jsem tam občas měla krizi, po několikahodinovém stání už nevěděla, jak nejpohodlněji překřížit nohy, v duchu nadávala na všechny okolo, na to, jak mi tahle práce ničí nehty...vždy jsem si vzpomněla na slova mého bratrance, který kdysi dávno prohlásil: "Když jsem šetřil na kytaru, nekoupil jsem si rok ani žvýkačky" V ten moment mi obvykle před očima naběhl obrázek nějakého pěkného černého Canonu a já motivovaná pracovala dál.
(c) crimson-moon.blog.cz
No..a oplatilo se. Jednoho pěkného dne jsem se dočkala. Když jsem tak seděla nad krabicí s foťákem, ani se mi nechtělo věřit, že to, na co jsem se tak připravovala(tedy na tu krizi a na to, jak nebudu mít ani na žvýkačky) jsem ani pořádně nepostřehla. Tak rychle to uběhlo..zkrátka chci říct, že když má člověk dobrou motivaci, tak jde zbytek skoro sám :)
A tak se teď učím pracovat se všemi těmi vymoženostmi a funkcemi, kterými můj starý kompakt mju nedisponoval :) K ideálním podmínkám pro takové učení mi chybí ještě pěknější počasí, protože když je škaredě, nevytáhnu nohu z domu. To je taky důvod, proč zřejmě nikdy nebudu mít pěkné zimní fotky-zima je až moc studené roční období :)

Možná byste tomu nevěřili, ale ono není vůbec lehké vyfotit pěknou fotku:) Člověk amatér si často řekne, že těm se zrcadlovkou se to fotí(ano, já jsem to taky říkávala). Dobrý stroj na tom sice má svůj podíl, ale zdaleka neudělá vše za fotografa.

No tak tedy konec keců a pojďme  zkritizovat to minimum, co jsem zatím vytvořila.
Hold nějak se začít musí... :)

Má první swingers

10. dubna 2010 v 17:26 | Nikitka |  About my life
Přijde mi docela nefér zatajovat pár zbylým čtenářům tohoto blogu aktivitu, kterou již nějakou dobu provozuji a která mi svou volností tak nějak přirostla k srdci ...

Škoda, že nevidím vaše obličeje, protože mě vždy hrozně pobaví ty vykulené, nechápavé, zvídavé, zděšené, nevěřícné výrazy, které se lidem na tváří objeví, když se zníním o SWINGERS AKCI :)

Nastala hodina pravdy, kdy se dozvíte, že ...

tančím swing :)(c) crimson-moon.blog.cz

Co to znamená, když jde na vás jaro?

1. dubna 2010 v 18:46 | Nikitka |  Co na srdci, to na blogu...
Jistě znáte tu zaužívanou frázi "Jde na mě jaro" , která označuje, že příliv slunečních paprsků zamával s vašimi hormony a vy teď víc než kdykoliv předtím můžete nasávat lákavým vůním z okolí, čili opačnému pohlaví, které cítí to samé a hustě rozhazuje sítě.

(c) crimson-moon.blog.cz
Tak jsem se nad tím zamyslela. Bylo to ve dnech, kdy se sluníčko poprvé odhodlalo odhrnout mraky a trochu nás ohřát. Bylo na čase! :)

Došlo mi to, když jsem tak procházela po křižovatce a míjela lidi, kteři odložili zimní bundy, někteří odvážlivci dokonce lízali zmrzlinu.
Zjistila jsem, že si jich víc všímám, jelikož mě hnusné počasí a zima netlačí do tepla jako v zimě. Taky proto, že na hlavě nemám čepici, na čepici kapuci a šálu omotanou až nad nos, jak se obvykle pohybuji promzlým venkem. Čili nejsem tak dezorientovaná a omezená na pohybu. Nemám na sobě pět vrstev, připadám si lehčí. A nemám tak primitivní cíl.
Jednoduše řečeno: na jaře mizí náš lidský pud sebezáchovy ( co nejrychleji se dostat domů do tepla, vystrčit na mráz co nejméně holého těla atd.)

Moc toho žlutéha tělesa nahoře je tak osvobozující, ach. Lidi jsou šťastní z tepla, po zimním spánku a posedávání v hospodách ( co jiného se dá v té zimě dělat? Ta dnešní byla tak krutá, že se nedalo ani sáňkovat! ) mají náladu jen tak brouzdat ulicema a užívat si jarní nálady, oblohy, která zůstává jasná až do večera a sdílet tyto pocity s ostatními

A tak začíná "přicházet jaro". Jak logické. Jak jednoduché. Jak jiskřivé.

Pojď na mě, jaro!:)

PS: A co vy?