Červen 2010

Rozkoukávám se -> Žiju si -> Takhle by to dál nešlo!

30. června 2010 v 22:20 | Nikitka |  Au-pair´s diary
Tak přesně takový byl průběh tří týdnů, které tady zatím trávím.

První týden, když jsem dojela, seznamovala jsem se s prostředím, rodinou, okolím, a na nic jiného nějak nebyl čas ani pomyšlení. Znáte to-takové to starání o sebe a své pohodlí. Jelikož jsem nejprve musela obkouknout, jak to chodí a přizpůsobit tomu svuj budoucí režim.

Potom, druhý týden, jsem si začala být vědoma věcí které mi chybí a začala je napravovat. Tak třeba poloviční porce jídel či všemožné sweets. Objevila jsem kouzlo 1-librových shopů (No tak třeba 5 tyčnek Snickers za 1 libru=30 korun?) i ostatních supermarketů. Okamžitě jsem se tedy vybavila zásobami "na horší časy.

Má postel, mé oblíbené místo a činnost poté co "padla" na budoucí dva měsíce :)
(c) Crimson-moon.blog.cz
JENŽE...

Nationalist England

28. června 2010 v 20:53 | Nikitka |  Au-pair´s diary
Když jdete ulicemi Jersey, nestačíte se divit, kolik flags po cestě potkáte.
(c) Crimson-moon.blog.cz
Moc se mi to líbí, má to něco do sebe, je to takové nacionalistické a typické. Myslím, že tu nejsou jen kvůli fotbalu, ve kterém hraje i Anglie sama, ale protože lidi rádi ukazují, co jsou zač.
Tak představuji mou malou sbírku vlajkových fotek, chtěla jsem jich víc, ale teď je takové významné období díky včerejšímu fotbalovému zápasu, že to všechno vrcholí a myslím, že nastal správný okamžik :)

Když jsem přijela, bylo nákupní centrum, King Street a Quin Street, celé ověšeno malými vlaječkama poletujících ve vzduchu nad hlavou všech. Bylo to naprosto super a ulice hned měly atmosféru! A taky díky červenobílým praporkům ve vzduchu jsem se první týden orientovala, kde že to vlastně jsem. Jaké to bylo nemilé překvapení, když jsem minulý týden šla to the town a ono nic-žádné barevné třepotání ve vzduchu, jak jsem byla zvyklá. Nejrpve mě napadlo, jestli jsem si nespletla ulici, ale bohužel. Momentálně jsou ve vzduchu prázdné dráty/šňůry?
(c) Crimson-moon.blog.cz

Little monkeys gymnastic

24. června 2010 v 23:56 | Nikitka |  Au-pair´s diary
První týden je za mnou, druhý už vlastně skoro taky(toto letí, za chvíli bude i konec prázdnin!), ale ještě jsem se s vámi nepodělila o jednu historku z minulého crazy rozkoukávacího týdne :)

Celý můj první týden tady s námi zůstavala předchozí au-pair Nanna, a tak jsem zejména obkoukávala, co se jak dělá a tak. Když však jedno dopoledne z nevímjakých důvodů nemohla, nastal můj první samostatný den s dětma. Maj got! Říkala jsem si...

Zdroj obrázku:polkadotsonline.com

"Půjdete se Summer na Little Monkyes" říká mi Mrs.W.

Naughty step

21. června 2010 v 22:15 | Nikitka |  Au-pair´s diary
Milí čtenáři a náhodni zbloudilci na tomto blogu, zřejmě se stanete svědky příběhu au-pair, která zjišťuje, že nemá ráda děti !
(c) Crimson-moon.blog.cz

Matrjoška

19. června 2010 v 23:30 | Nikitka |  Výtvory
Tak jsem si říkala, že když se Lucije naučila milovat svého potkana poté, co jsem darovala tématické tričko, mohla bych se já začít více zajímat o ruštinu, která mě tak nějak trochu nebaví, když začnu nosit tričko s ruskou tématikou.

Nic!

Možná příští rok...

(c) Crimson-moon.blog.cz

První dojmy?

19. června 2010 v 15:21 | Nikitka |  Au-pair´s diary
Líbí :)

Když mě Mr.W.přijel vyzvednout na letiště, zamířil rovnou na jednu z těch lepších pláží na Jersey. Jen jsme vyjeli, naskytl se mi nádherný výhled na moře, maják stojící na útesu uprostřed skály, jasně modrá voda narážející do útesů stojících v moři, palmy, seagullové... Zkrátka jsem byla okouzlena. Jersey je totiž opravdu docela exotické místo :) Člověk by se divil, ale je tu hodně možností, jak trávit volný čas. Dokonce více, než v městě, kde bydlím :)
Zdroj:testnyu.files.wordpress.com


Stojí Cucka v širém poli

18. června 2010 v 15:44 | Nikitka |  (c)foto
Někteří lidé mají od přírody pěkný dárek - a to sice pihy! Miluji zrzavé holky s pihama. Když na moji kamarádku posvítí sluníčko, vyjdou na povrch v celé kráse.

A tak Cucka se stala mojí první modelkou :))

Stihla jsem ji nahnat do pole ještě než jsem odjela, za což jsem na sebe hrdá :)
(c) Crimson-moon.blog.cz

Don´t dream it, do it !

14. června 2010 v 23:02 | Nikitka |  Au-pair´s diary
Aneb s ranečkem do světa - Au-pair experience .)

www.sts.fr
Upozorňuji, že text je psán v nemilosrdných podmínkách chladného London Stansted, ve 4 hodiny ráno, v krizi všeho druhu. Pro nepřipojení k netu ho ale zveřejňuji až teď, mapuje však sobotu až neděli.

Kdybych se měla hlouběji zamyslet nad tím, jak že to vlastně začalo, dostala bych se asi někam k prázdninám a týdnu stráveném v Německu. Jelikož pro mě bylo naprosto zničující a nehorázně mě štvala němčina lidí žvatlajících kolem, se kterými jsem díky jazykové bariéře nemohla mluvit i kdybych sebevíc chtěla. Když jsem pak v jednom obchodě měla šanci domluvit s prodavačem anglicky číslo bot, které si kupoval strýc, byla jsem radostí bez sebe.

A potom přišla Anglie. Asi nejvíce motivující část. Zažila jsem ji prostě naživo, což je k nezaplacení a možná se to mělo stát dřív, ale můžu být ráda, že vůbec. Do té doby jsem žila se ztracenou motivací k angličtině. Učitelka, která mě nezná jménem, nahrávky, se kterých jsem moc nechytala..a tak jsem došla k závěru, že asi nejsem dost dobrá a tak nějak to vzdala. Jenže Anglie byla boží, ačkoliv mě sama o sobě nic nenaučila co se vědomostí týče, s host mother jsem si taky dvakrát nepokecala-ale otevřela mi oči. Uviděla jsem to, o čem jsem do té doby jen četla, slyšela jsem ušišlanou british english,nežádoucí
pocity, které jsem měla v Německu, se nedostavovaly.

Kurzy angličtiny, kam jsem se přihlásila s friendkyní, americký profesor, kterého velmi fancy, nějaká vlastní iniciativa…
Zkrátka to šlo ruku v ruce, jelikož jsem si uvědomila, že na tom chytrém přísloví "Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem" něco opravdu bude!

Kluci a zvířata, pěstujme děvčata

3. června 2010 v 22:22 | Nikitka |  (c)foto
...Země je chlupatá a vody je tu dost !

Nebo je to jinak? :))

Byla jsem po dlouhé době v naší zoo. Tak dlouho jsem (chodila se džbánem pro vodu? Och, dnes mám nějakého poetického ducha!) ňůrala nějaký doprovod, až mi to nakonec nečekaně vyšlo a já strávila pěknou slunnou sobotu se zviřátky a komáry.

V Africe u koryta řeky ;)
(c) crimson-moon.blog.cz