Červenec 2010

J.C.G. Preparatory school

28. července 2010 v 19:00 | Nikitka |  Au-pair´s diary
a sportoví den dětí z této školy, kterým právě začaly prázdniny :) Zatímco naše už jsou v půlce!

Je to zvláštní, ale je jim pět a už chodí do školy, učí se číst a psát. Stejně jako náš Todd. Celý první měsíc jsem si myslela, že chodí do nějakého druhu školky a ne školy. Hold začínají i končí dřív :)
(c) Crimson-moon.blog.cz

One month has gone

26. července 2010 v 17:45 | Nikitka |  Au-pair´s diary
A věci se opravdu hnuly tak, jak jsem doufala a jak si snad i zasloužím. Všechno začíná nabírat na obrátkách a teď budu jen s hrůzou sledovat, jak to letí a jak se blíží můj brzký návrat domů.
Mám před sebou měsíc a půl a jsem přesně v polovině svého velmi pro život důležitého a zkušenostního pobytu.

Jo. Začátky jsou asi vždycky těžké. Předpokládám, že to už mám za sebou.
Díky capoeiro! Nebýt ní, tak nejsem zřejmě ani v Jersey. Jak mi totiž Mr.W. a Mrs.W. řekli, z několika au-pair kandidátek si mě vybrali právě kvůli ní. Jelikož o ní nikdy předtím neslyšeli, byli velmi excited a připadala jsem jim ready pro jejich aktivní život. Velmi aktivní..:)
A nebýt ní, tak nepoznám všechny ty nice lidi, se kterýma se scházíme na tréninku, máme stejný koníček a někdy mnohem více, tančíme sambu v parku, salsu v baru, chodíme do kina či grilujeme na pláži.

(c) Crimson-moon.blog.cz

Nějak jsem se sekla v pravidelném přispívání, jak jsem se snažila ze začátku :) Hold jak se to jednou přetrhne, tak se pak těžko průběžně píše každá blbina. Ale jsem opět tu a informuji, co nového na Jersey.

Bird hunting

16. července 2010 v 18:32 | Nikitka |  Au-pair´s diary
Aneb jak jsem ztratila svou poslední kamarádku. Bye bye, India, ty už do mého pokoje ani fousek nestrčíš!
(c) Crimson-moon.blog.cz

Divoká spirála

14. července 2010 v 14:41 | Nikitka |  Výtvory
Mám ji ráda, nosím ji na tričku.
A až bude onošené, namaluji si ji znova na další, další a další :)
(c) Crimson-moon.blog.cz

Jersey

12. července 2010 v 20:32 | Nikitka |  Au-pair´s diary
Tak obecně.

Takový článek měl být jedním z prvních, abych zasadila čtenáře do kontextu, kde že to tedy au-pairuji, ale hold nestalo se.
Stane se teď. Ale moc žhavé to nebude, protože nemám ráda psaní o věcech, které se dají snadno vygooglovat. Jen vám k nim ulehčím cestu :)


Jersey ja malým ostrovem, který spolu s ještě menším Guernseym tvoří tzv.Channel Islands. Nachází se v Lamanšském průlivu na dosah Francie, ale i přesto že z východního pobřeží jde vidět již kousek její pevniny, patří Británii.

Děti jsou super...když jsou vaše?

11. července 2010 v 19:07 | Nikitka |  Au-pair´s diary
Někdy opravdu nechápu, kde se bere v těch rodičích ta bezmezná trpělivost-nebo snad lhostejnost s jejich dětma. Musí je mít opravdu rádi. Asi je sama o sobě motivace, když se rodičem stanete, vidíte toho prcka vyrůstat, chcete ho dobře vychovat.

Já mám dneska krizi. Ty volné víkendy nejsou při práci au-pair asi jen tak, ale mají své velmi hluboké opodstatnění-aby je chůvička prostě jednou vzteky nezabila? :)
(c) Crimson-moon.blog.cz
Ale začínám být velmi odolná. Tak nějak se mi zautomatizoval čas s dětma jako práce. Když mám volno, nemám sebemenší potřebu se jim věnovat či je utěšovat a tak dále. Možná to není zrovna ideální, ale zkrátka existují i au-pair, které děti rády nemají :)

Trocha zeleně a vlnek

7. července 2010 v 22:26 | Nikitka |  Au-pair´s diary
...aneb zase tak trochu ztracená =D
Jó to mělo byt jednoho dne minuého týdne sluníčko a já plánovala sunbathing na pláži. Nějak se to ovšem zvrhlo, začaly se honit mraky a na plavky či koupání to dvakrát nevypadalo. A tak jsem musela change plans. Jelikož Mrs.W. jela ten den s dětma na aMazin! Maze (Ano, to se tak jmenuje), neboli nějaké velké vymakané hřiště či zábavní park pro strávení pěkného odpoledne, vzala mě sebou s tím, že mě vysadí poblíž, ukáže pěknou trasu pro walking, kolem nějakého lake postupně dojdu až na pláž, kde mě ve smluvený čas zase vyzvedne. Tak jsem souhlasila a byla exciting, protože to znělo dosti dobře. Až na to, že jsem si představovala, že půjdu po hlavní silnici a ne mezi trávou a mimo Jersey´s civilizaci :)
Crimson-moon.blog.cz
(c) Crimson-moon.blog.cz

Channel online

5. července 2010 v 20:44 | Nikitka |  Au-pair´s diary
Aneb tady na Jersey není problém dostat se do místní televize :)

Minulý týden zastavili chlapíci s chlupatým mikrofonem taky mě a chtěli se na něco dotazovat. Naštěstí jsem se z toho vyvlékla s tím, že nejsem Angličanka a moc dobrý speaker, tak ať se zeptají někoho jiného :)

Moje host mother a Summer však kameře neunikly a tentýž den na jiném místě byly taktéž polapeny :))  Tak pokud jste zvědaví na mou náhradní mum a naughty Léto, v minutě 1:00 je uvidíte. :)


Jelikož nevím, jak to video zkopírovat celé, pro shlédnutí videa klikněte zde :
N. :)

Oh no, oh shit, oh what the fuck?

1. července 2010 v 23:36 | Nikitka |  Au-pair´s diary
Přicházím s čerstvě prožitými a doposud docela neventilovanými pocity.

Sama, ztracená v cizí zemi.

Aneb vzala jsem si bus z tréninku capoeiry s tím, že si zkrátím cestu...
(c) Crimson-moon.blog.cz