Listopad 2010

Vánoční předvoj v domově Horizont

28. listopadu 2010 v 17:18 | Nikitka |  (c)foto
Přináším pár fotografií z Předvánočního posezení pořádaného Ústavem sociální péče pro mládež v Kyjově.
Po dlouhé době jsem se opět dostala do optimistického a šťastného prostředí těchto lidí. Mnoho z vás si jistě myslí, jak utrápený život mentálně a jinak postižení mají, a litují je. Někteří možná ano, ale většina je se svým skromným životem v takových domovech spokojená. Nenabízí jim totiž jenom základní sociální péči, ale snaží se vytořit zázemí, aby se klienti cítili jako doma a že tam patří. Celoročně se zapojují do mnoha aktivit, jsou zruční, kreativní, plní chuti do života a vděční za maličkosti všedního dne.
Na předvánoční besídce předvedli, jak šikovní jsou. Nebylo nouze o humor ani dojetí. Zapojil se opravdu každý. Bylo neuvěřitelné pozorovat chlapce ležícího na pojízdném křesle bez možnosti hýbat rukama a nohama, jak paličkou držící v ústech rytmicky doplňuje své kolegy zpívající píseň, údery do bubínku pod hlavou.
:)
Trubadůr
(c) Crimson-moon.blog.cz

Kam jste ten čas schovali? Co s ním děláte?

24. listopadu 2010 v 20:27 | Nikitka |  About my life
Nepíšu, jelikož jsem busy. Ale i tak jsem stále naživu.
Vysvětlete mi, jak je možné, že už za měsíc jsou Vánoce?? A já se teprve nedávno začlenila do každoročního školního cyklu a ono už je téměř pololetí.

(c) Crimson-moon.blog.cz
Když si takhle shrnu, co všechno je tento školní rok přede mnou(a jsem si jistá, že i před mnohými z vás), naskakuje mi husí kůži a už teď vím, že nemám šanci zabodovat všude tam, kde bych ráda. Jestli je to super nová maturita a příprava na ni, knížky, které bych měla číst, abych je pak uměla odborně rozebrat před zkoušejícími, testy typu osp, tsp a další oborové kousky, talentovky..
A tak mé občasné bezstarostné vysedávání u počítačové obrazovky, brouzdání internetovýma stránkama, e-shopama, psaní filozofických článků nad jejimiž tématy se přemýšlí, když člověk opravdu nemá co dělat, je pryč.

In Harlem

5. listopadu 2010 v 22:59 | Nikitka |  Music
Zjistila jsem, že jsem úchylná na určité tóny hlasu. Nevím podle čeho si můj mozek tyhle jednotlivce vybírá, ale dělá to. A způsobuje to, že bych dokázala poslouchat člověka s oním okouzlující a sexy hlasem jako pohádku na dobrou noc či jako kulisu každý den a užívala bych si to. Taky se vám to stává? 
Je to divné, nejde vyloženě o nějaké zpívací nadání a dobré hlasivky, ale o něco, co je tam navíc, co mi způsobuje snad i husí kůži, když to slyším.
Ho ho ho.

Slečna vyprávějící v písničce, mluvící, mi dělá velmi dobře na uši :)


Líbí?

Nik.

Říjen po moravsku

4. listopadu 2010 v 19:58 | Nikitka |  (c)foto
Burčákový pochod je super akce, na které se projdete vinohrady, lesem, vinnými sklepy přes místní vesnice a okusíte naprosto autentickou atmosféru Moravy. Majitelé sklepů většinou před vchodem prodávají chleba se sádlem a cibulí či bramoráky, a samozřejmě rozlévají své s láskou opečovávané plody zkvašené do slaďoučkého burčáku či do čistoskvoucího vínka.

Každý by měl zkusit! :) Já vyrazila se spolužačkami a byla to náramná sranda :)

Šohaj ve vinohradě
(c) Crimson-moon.blog.cz

Září po moravsku

2. listopadu 2010 v 17:09 | Nikitka |  (c)foto
 Nevím, jak přesně to chodí v Čechách a jinde po republice, ale my tady na Moravě si na vinohradech a všech jeho plodech a výtvorech a pochutinách velmi zakládáme, a tak je to tu v září a říjnu plné burčáků, vína, vinobraní, jarmarků, pochodů a podobných akcí, kde se k takovým produktům dostanete na každém kroku :)

Někam jsem se dostala i já. Kdyby měl člověk objet všechno, tak je z něj asi brzy notorik :)

Tak malá fotodokumentace z vzácných chvil, kdy jsem v ruce nedržela kelímek, ale foťák :))

Ochutnávka zdarma
(c) Crimson-moon.blog.cz