Otevřela jsem oči a uviděla něco americky krásného

10. února 2011 v 9:27 | Nikitka |  Co na srdci, to na blogu...
Když jsem otevřela oči, seděla jsem na židli u svého psacího stolu s koleny přitáhlými k tělu. Koulela jsem očima kolem a ujišťovala se, že se opravdu nacházím ve svém pokoji. Ze své poněkud křečovité pozice embria jsem však neměla odvahu se uvolnit. Něco mi tu nehrálo. Jsem sice doma, to je pravda, ale jak jsem se sem sakra dostala? Co to ten kluk se mnou udělal?


Byla jsem si jistá, že on byl poslední člověk, kterého jsem potkala předtím, než jsem se ocitla zmatená na této židli. Doslova mě to k němu táhlo. Chodila jsem po chodbě kolem jeho bytu a šla za něčím nepopsatelným a nehmatatelným, na co mě lákal. Měla jsem z něj respekt, myslela si, že je divný a skoro se bála podívat do jeho tváře a nechat zkoumat svůj obličej jeho velkýma očima.


A potom byl naprosto super, i přesto, že jsme neprohodili ani slovo. Ale věděla jsem a cítila, že je to jeden z mála lidí, který bude rozumět mému bohémskému a naopak. Potom jsme jezdili v autě, on balil jointy a když jsme dojeli ke kolejím a vystoupili, ovívání silným vítrem ze strany, kde jezdil jeden vlak za druhým, díval se na mě, zvedal obočí a nabízel mi ruku.

A když jsem otevřela oči, seděla jsem na židli... Věděla jsem, že mě zhulil a po dobu, kterou jsem si nepamatovala, se dělo něco strašně super. Nechápala jsem, jak se mu podařilo mě dostat na místo, na kterém jsem se právě nacházela, ve stavu, ve kterém jsem zřejmě byla, a nevzbudit doma rozruch a u mě si získat ještě větší obdiv.


A potom jsem otevřela oči.

Ležela jsem v posteli a nechápala, proč se mi zdál tak divný sen o tak divném týpkovi, ze kterého jsem měla téměř husí kůži, když jsem se dívala na ten film..

Aneb-viděli jste Americkou krásu? Pamatujete si týpka Rickyho?  Mé pocity z jeho osoby a nezvykle velkých očí byly asi takové, že "proboha, to je divný kluk, brrr" Je to přesně ten, který natáčel lítající sáček a považoval to za krásu. A teď se mi dere do snu, do tak divného a silného snu, který si pamatujete ještě dlouho a můžete ho barvitě popisovat.
Nezvyklé, zvlášť když už jsou tomu dva týdny, co jsem tento film viděla. Možná znamení, že bych se se svým doporučením tohoto filmového kousku měla podělit se čtenáři blogu :) Tak tedy, pokud jste tak zatím neučinili, což se mi zdá jako nepravděpodobné, jelikož několikaoscarový kousek lidem jen tak neunikne, určitě shlédněte! A bacha na Rickyho! :)Tak jak jste na tom-viděli, neviděli? Líbilo, nelíbilo? :)

Vaše Nik.
 


Komentáře

1 El.Tm. El.Tm. | Web | 10. února 2011 v 9:36 | Reagovat

Ten film jsem neviděla, ale ta písnička (nahoře) je moc pěkná :)

2 Nif Nif | Web | 13. února 2011 v 11:18 | Reagovat

Ten film mám moc ráda a pokaždé mě něčím překvapí, pokaždé v něm najdu něco jiného...a k tomu týpkovi? Je to skvělá postava, ale ty oči...ty mě děsí:D

3 FISH FISH | 6. března 2011 v 15:36 | Reagovat

Týjo-jsem se ti dostal na blog a toto musím okomentovat! To že jsi tak dlouho dokázal žít aniž bys viděla tento film považuji za velmi velký nedostatek, ale jinak úžasný movie..a ten létající sáček má sám o sobě obrovskou pointu;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.