Březen 2011

Hurá, přišlo jaro!

31. března 2011 v 23:36 | Nikitka |  Co na srdci, to na blogu...
Zdravím, čtenáři, asi bych se opakovala, kdybych říkala, že jsem busy, a tak to říkat nebudu.

Ovšem jaro, JARO-to na mě udělalo takový dojem, že mám nutkání napsat článek. Nebude duchaplný, pouze plný(no...)slov, která potřebuji sdílet se stejně rozradostnělým okolím. Znáte to.. první paprsky, první zmrzlina, první den bez bundy.. když ke mně dovane(dovane?!) vůně nějakého právě kvetoucího kvítku, zapomenu i na to, že za 47 dní maturuji!

Zkrátka, toho dvacátéhoprvního v kalendáři a krutý posun času splnily svůj účel až teď a efekt se dostavil s týdenním opožděním-alespoň u mě :) Ale už to vím, už to vím, že jaro je tady! A po létu jaro, které je ještě lepší. Vlastně-máme radi jaro, protože je tolik blízko létu! :D

Nursery songs

9. března 2011 v 19:49 | Nikitka |  Au-pair´s diary
Kromě lady Gagy, kterou jsem se naučila poslouchat na anglických parties, byly nejčastějšími songy, které mi šly ušima, právě tady tyhle. Na ně jsem si dnes během dne vzpomněla, začala je vyhledávat a potom radostně tleskala rukama a vzpomínala na malou zlobivou Summer a playgroups, kam jsem ji vodila :)

Tak tedy: co frčí v anglických školkách :)


Irish touch aneb report z Dublinu, day 2

9. března 2011 v 19:10 | Nikitka |  About my life
Během první noci jsme byli několikrát vyrušeni příchozími spolunocležníky. Youth hostel je sice velmi levná varianta, kde strávit noc, někdy však trochu annoying, jelikož musíte sdílet pokoj s cizíma lidma. Myslím, že naše dvě spolunocležnice vymetly celý Temple bar, o kterém jsem mluvila v minulém článku, podle toho škytání a smíchu. My však spali dále a střádali energii na ráno.
Docela zajímavé bylo místo, kam se chodilo na snídani, kterou náš hostel také zajišťoval-byl to totiž church.

Irish touch aneb report z Dublinu, day 1

4. března 2011 v 17:26 | Nikitka |  About my life
Je fajn mít friendy také mimo ČR. Friendy, kteří mají rádi cestování stejně jako já, jsou pro každou srandu a výlet :) A tak se stalo, že jsem v polovině února nasedla na letadlo směr Irsko, Dublin, a těšila se na setkání s au-pairs, které jsem poznala v létě na Jersey.
První zádrhel nastal již na Bratislavském letišti, z kterého jsem letěla.