Carlos Santana

A že nás navštíví Carlos Santana, víte?

13. května 2010 v 21:10 | Nikitka
Já to tedy vím a myslím, že žádnému fanouškovi hudby kytarového mága Carlose Santany tahle potěšující novina neunikla. Zpráva se v novinách i na internetu objevila před čtvrnácti dny.

Carlos Santana
Moje osudová minutka, kdy se mi zdvojnásobil tep, tlak vyletěl do spánků a oči nadšením vylezly z důlků, se dostavil právě když jsem kupovala v drogerii Teta fialovou barvu Duha! (Ano, je prokázáno, že si člověk při kontaktu s intenzivním podnětem z okolí pamatuje více podrobností. Zkuste například číst knihu a požádejte někoho, aby vás v nestřeženém okamžiku polél ledovou vodou. Uvidíte, že tu větu, kterou jste četli, když se vás dotkla první kapka vody, dlouho nezapomenete:) ) V ten moment jsem neznala důležitější věc na světě, než sehnat lístky. A tak jsem nedočkavě tahala mamku za kabát, jako malé děcko, kterému se chce čurat, a nedočkavě rázovala k domovu připojit se k moudré internetové síti, která všechno ví.

Bylo to velmi komplikované(matoucí informace na internetu, zbytečné vstávání v 1 ráno, naprosto neschopná paní u Ticket portálu), ale s klidným srdcem můžu říci, že lupínky již jsou naše. Mám v úmyslu použít ty nejdrsnějši nebo naopak nejženštější metody k tomu, abych se dostala do první řady, téměř na dosah mágovi, jehož koncert byl pro mě vždy nedosažitelným snem.

Myslím, a nejen já, že je v České republice naposledy. Přece jen už není nejmladší, 62 let je uctihodný věk, a důchod klepe na dveře u tak vitálnímu chlápkovi. A tak toho využijte všichni, kteří rozumí kvalitní hudbě! ;)


15.10.2010, O2 arena Praha

Malá příhoda z Prahy: Prodavačka: A kde by se to mělo konat, v Sazka aréně, že? Já na to jistě: Ne! V O2 aréně!

...neříkejte, že jste všichni věděli, že Sazka je to stejné co 02? :))

Carlos a jeho "bestofka"=)

12. listopadu 2007 v 20:08
A je to tu, po dlouhé době se na scéně objevil Carlos s novou deskou. Co vše obsahuje si přečtěte zde=)

Carlos Santana-I am somebody

25. července 2007 v 9:03 | Nikitka
Carlos Santana-I am somebody

Písnička, která pro mě je jakýmsi symbolem léta, tepla a veselosti :)
Pro zobrazení textu klikněte na celý článek.

Carlos Santana-Hermes

25. července 2007 v 9:00 | Nikitka
Carlos Santana-Hermes

Carlos Santana-El fuego

25. července 2007 v 8:58 | Nikitka
Carlos Santana-El fuego
Pro zobrazení textu klikněte na celý článek

Carlos Santana-Cry, babi, cry!

25. července 2007 v 8:55 | Nikitka
Carlos Santana-Cry, babi, cry!
Pro zobrazení textu klikněte na celý článek.

Calos Santana-Con Maná corason espinado

25. července 2007 v 8:52 | Nikitka
Calos Santana-Con Maná corason espinado
Pro zobrazení textu klikněte na celý článek

Carlos Santana-Put your lights on

25. července 2007 v 8:46 | Nikitka
Carlos Santana-Put your lights on

Pro zobrazení textu klikněte na celý článek.

Carlos Santana-Smooth

25. července 2007 v 8:43 | Nikitka
Carlos Santana-Smooth

Taky super písnička, zpíva Rob Thomas.
Pro zobrazení textu klikněte na celý článek.

Maria Maria

24. července 2007 v 20:54 | Nikitka
Carlos Santana-Maria Maria

Má nejoblíbenější :)

Pro zobrazení textu klikněte na celý článek

Foto

29. dubna 2007 v 16:28 | Nikitka

Deborah Santana

29. dubna 2007 v 15:14 | Nikitka
Manželka Carlose Santana Deborah Santana:
(1977)

Něco o Carlosovi=)

29. dubna 2007 v 14:33 | Nikitka
Carlos Santana
Carlos Santana, celým jménem Carlos Augusto Alves Santana, známý však jednoduše jako Santana. Narozen 20.7.1947 v Autlantu v Mexiku. je hudebníkem, kytaristou a zpěvákem, který rozhodujícím způsobem ovlivnil rockovou hudbu svým svérázným stylem. Je pokládán za jednoho z nejlepších kytaristů světa.
Carlosovi začátky
Santana se proslavil koncem 60. let 20. století spolu se svou skupinou Santana Blues Band (též často zkráceně jen Santana), kdy prorazili novým stylem, skládajícím se z prvků salsy, rocku, blues a jazzu. Nápadné byly jeho čisté kytarové kompozice, kontrastující s doprovodem latinskoamerických instrumentů jako timbales a congas. Santana u své fúze rocku s latinskoamerickou (a částečně africkou) hudbou zůstává, stává se jeho prvním představitelem a zakládá dodnes známý latin rock nebo latinský rock.
Santana si udělal jméno v hudebním světě nejen jako virtuozní kytarista, spolu se svou skupinou ovlivnil i mnoho dalších hudebníků v pozdějších letech. Koncem 90. let se mu podařil comeback, koncertní turné pořádá dodnes. Odhaduje se, že celosvětově prodal kolem 80 milionů alb.
Hudební kariéra
Carlos Santana v Barceloně 2003
Carlos Santana v Barceloně 2003
Již jako pětiletý přichází do styku s hudbou - jeho otec, sám hudebník, ho učí hrát na housle. Santana se však brzo zajímá o hru na kytaru a orientuje se zprvu na hudebníky jako B. B. King, John Lee Hooker a T. Bone Walker. Po přistěhování do San Franciska zakládá roku 1966 skupinu, ke které patří Tom Frazier (kytara), Mike Carabello (percussion), Rod Harper (bicí), Gus Rodriguez (basová kytara) a Gregg Rolie (varhany a zpěv), která vstupuje ve známost jako The Santana Blues Band.
Skupiny si brzy všiml promotér Bill Graham, který jim roku 1968 umožňuje debut ve velice známé a legendární síni Fillmore v San Francisku. Významný pro jeho kariéru je rok 1969: v srpnu vystupuje na festivalu ve Woodstocku a slaví tam úspěchy (legendární je jeho jedenáctiminutová instrumentální skladba Soul Sacrifice), v téže době pak vydává své první album Santana, která dva celé roky patří mezi pět nejprodávanějších desek (prodej: přes 2 miliony alb).
Jeho další album Abraxas z počátku 70. let obsahuje mimo jiné i několik klasiků jako je Samba Pa Ti, Oye Como Va a Black Magic Woman, jeho prodej dosahuje čtyř milionů kusů. Následují koncerty a alba, krátkodobě se Santana se svou skupinou rozchází (a 1972 opět spojuje), vystupuje společně s Buddy Milesem; téhož roku vychází čtvrté album, Caravanserai, kde je znatelná tendence k jazzu, a získává cenu platinového alba. Během 70. a 80. let násldují další úspěchy, v 90. letech se Santanova kariéra zdá být u konce.
Roku 1999 se však Santanovi podařil jeden z nejvýznamnějších comebacků hudebních dějin: jeho album Supernatural slaví úspěch na celém světě, při udělování ceny Grammy roku 2000 zaznamenává s celkem devíti vyznamenáními nový rekord (mimo jiné Album roku, Píseň roku). Později získává další ceny. Song Smooth, který nazpíval společně s Robem Thomasem se stal jedním z nejúspěšnějších v historii pop music.
Nejnovější turné, které Santana podniká, se jmenuje (podle jeho posledního alba) All That I Am Tour 2006; převážná většina koncertů se koná v Evropě a zejména v Německu. Na všech celkem 24 vystoupeních má jako tzv. opening band (tedy skupina, která vystupuje před hlavním koncertem) hrát Salvador Santana Band, kterou vede syn Carlose Santany Salvador Santana.
Současné složení Santana Blues Band:
  • Carlos Santana - kytara, zpěv
  • Chester Thompson - keyboards
  • Benny Rietveld - basová kytara
  • Dennis Chambers - bicí
  • Andy Vargas - zpěv
  • Karl Perazzo - timbales, percussion
  • Raul Rekow - congas, percussion
  • Bill Ortiz - trumpeta
Santana: sólo, se skupinou, s hosty
Santana byl jako hudebník velkým individualistou a v mnoha obdobích vystupoval také sám. Pokud vystupoval se svou skupinou Santana Blues Band, hrál jednoznačně vedoucí roli, což se odráží i ve skutečnosti, že složení skupiny se často a radikálně měnilo.
Mnoho koncertů (a také studiových nahrávek) uskutečnil Santana ve spolupráci s jinými hudebníky, mezi které patří mimo jiné Herbie Hancock, Buddy Miles, Eric Clapton, The Fabulous Thunderbirds a mnoho dalších.
Santana soukromě
Carlos Santana a jeho žena Deborah se již dlouhou dobu angažují v různých dobročinných projektech v sociální oblasti. K takovým akcím patří např. koncerty ve prospěch různých událostí jako Blues for Salvador, San Francisco Earthquake Relief, Tijuana Orphans, Rights of Indigenous Peoples, podpora výuky ve spolupráci s Hispanic Media & Education Group; roku 1998 zakládá se svou ženou nadaci Milagro Foundation se stejným účelem. Roku 2003 věnoval Santana výtěžek svého turné Shaman tour (přibližně 2,5 až 3 miliony dolarů) boji proti AIDS.
 
 

Reklama